IZABELLA 2010

Po raz trzeci Muzeum Regionalne w Pleszewie zostało uhonorowane nagrodą IZABELLA. Nagrody są przyznawane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla wyróżniających się wydarzeń muzealnych w Wielkopolsce. W tym roku Kapituła uhonorowała wydane przez Muzeum Regionalne „Wędrówki po Ziemi Pleszewskiej”, przyznając III nagrodę w kategorii Wydawnictwa. Wyróżnienia są corocznie wręczane na spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Tegoroczne uroczystości odbyły się 17 maja w Rezerwacie Archeologicznym – Gród Piastowski w Gieczu, a ich organizatorem była Fundacja Muzeów Wielkopolskich. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odebrał Dyrektor Muzeum Adam Staszak.
Album „Wędrówki po Ziemi Pleszewskiej” został wydany w październiku 2010 roku. Jego wydawcą jest Muzeum Regionalne w Pleszewie oraz Urząd Miasta i Gminy Pleszew. Nad wydawnictwem pracował zespół redakcyjny w składzie: Witold Hajdasz, Marek Marciniak, Andrzej Przybysz, Arkadiusz Ptak i Adam Staszak.

Tegoroczna nagroda jest trzecim wyróżnieniem dla Muzeum Regionalnego w kategorii Wydawnictwa. W 2008 roku otrzymało bowiem I nagrodę za monografię „Bogusz – artysta i animator” autorstwa Bożeny Kowalskiej, a w ubiegłym roku II nagrodą doceniono „Wędrówki po dawnym Pleszewie”.

Katarzyna Rutkowska
Muzeum Regionalne w Pleszewie

Top