Nowy gadżet już do nabycia

Szanowni Państwo!

Wrzesień to miesiąc, w którym szczególnie żywe są wspomnienia z naszej historii związane z wybuchem II wojny światowej i niemiecką agresją na Polskę w 1939 r. Wydarzenia te dotyczyły także naszego miasta i całej Ziemi Pleszewskiej.

Dokładnie rok temu, w związku z pandemią koronawirusa na fanpage’u Muzeum na Facebooku rozpoczęliśmy publikowanie filmików historycznych, których tematyka oparta była o wydarzenia z czasów okupacji niemieckiej. Filmiki te spotkały się z niesamowitym odzewem społecznym, co nas bardzo cieszy.

Dziś oddajemy w Państwa ręce „PLESZEWSKIE HISTORIE OKUPACYJNE” – pendrive (pamięć USB) z cyklem historii wojennych opowiadanych przez dyrektora Muzeum Regionalnego w Pleszewie Adama Staszaka. Dzięki temu gadżetowi filmiki będzie można odtwarzać na komputerze czy kinie domowym w dowolnym momencie.

PLESZEWSKIE HISTORIE OKUPACYJNE:

  1. Zabójstwo doktora Bronisława Kołodziejczaka
  2. Niemiecka egzekucja pleszewian w Lasku Malińskim
  3. Obóz karny w Łaszewie
  4. Historia Christiana von Jouanne’a
  5. Zrzut broni i lekarstw dla oddziałów AK w Tursku
  6. Historia kpt. Brunona Nikoleiziga

Każdy pendrive jest opakowany w eleganckie, metalowe pudełko, a w środku znajduje się wklejka z tytułami filmów. Może być to świetny pomysł na prezent.

Koszt gadżetu wynosi 30 złotych.

Można je nabywać osobiście w Muzeum Regionalnym w Pleszewie (w godzinach pracy Muzeum) oraz wysyłkowo (email: muzeum@pleszew.pl lub przez portal FB). W przypadku zamówień wysyłkowych doliczone zostaną koszty przesyłki.

ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

 

Top