Promocja albumu „Pleszew w PRL-u”

18 grudnia 2012 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyła się promocja albumu pt. „Pleszew w PRL-u”. Publikacja jest kontynuacją wydanych wcześniej przez Muzeum „Wędrówek po dawnym Pleszewie” i „Wędrówek po Ziemi Pleszewskiej”. Tym razem jednak wypełniona jest nie pocztówkami, a fotografiami z okresu 1945-1989 pochodzącymi ze zbiorów pleszewskiego Muzeum. Zdjęcia zebrane są w 8 rozdziałach: W mieście, W domu i w zagrodzie, W wierze, W pracy i w służbie, W czasie wolnym, W szkole i przedszkolu, W czynie społeczno-politycznym oraz Wydarzenia niezwyczajne.
Wydawnictwo mogło powstać dzięki wsparciu subskrybentów, a przede wszystkim donatorów, którzy pomogli w jego sfinansowaniu. Grono donatorów tworzą: Bank Spółdzielczy w Pleszewie, Zakład Budowy Kotłów BUD-KOT, Don Seremo Mała Poligrafia, Przedsiębiorstwo Obrotu i Przerobu Surowców Wtórnych DELTA, Fabryka Maszyn Spożywczych SPOMASZ PLESZEW SA, Florentyna ZPChr Sp. j., Zakład Elektroniczny FOSTER, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Wytwórnia Kotłów Tilgner, PPHU Kotłospaw, FAMOT Pleszew Sp. z o.o. i DMG/MORI SEIKI Polska Sp. z o.o.
Podczas promocji podziękowano donatorom, wręczając im zestaw wydawnictw i bukiety symbolicznych goździków.
Album w cenie 50 złotych można nabyć w Muzeum Regionalnym w Pleszewie (ul. Poznańska 34), w księgarni „NOTKA” przy Rynku oraz w dwóch kioskach „Ruchu” (przy ul. Kaliskiej i ul. Bolesława Krzywoustego).

Top