Szlak turystyczno – historyczny

Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka rozpoczęła się akcja umieszczania tablic informacyjnych przy ważnych budynkach w naszym mieście zawierających historię miejsca. Na historycznych obiektach w Pleszewie pojawi się ich w sumie kilkanaście. Pozwoli to stworzyć swoisty szlak turystyczny i przybliżyć tym samym historię miejsca mieszkańcom i turystom. Przygotowaniem tekstu i grafiki do tablic zajmuje się Muzeum Regionalne w Pleszewie, natomiast wykonaniem i montażem – Pracownia Reklamy ABART.

Do tej pory tablice z opisami zawisły przy budynkach Muzeum Regionalnego, kościołów: pw. św. Floriana, pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, pw. Najświętszego Zbawiciela oraz Zespołu Szkół Publicznych nr 1 i nr 2.

W najbliższej przyszłości informacje historyczne o obiektach będzie można przeczytać także przy cmentarzu ewangelickim, cmentarzu parafialnym (ul. Kaliska), budynku Liceum Ogólnokształcącego, Sądu Rejonowego, dawnego więzienia, a także przy kościołach na terenie gminy Pleszew – w Kuczkowie, Grodzisku, Lenartowicach i Brzeziu.

 

 

 

 

 

 

Top