Wyniki konkursu

Szanowni Państwo!

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego pod koniec kwietnia pt. “Pleszew, którego już nie ma”.

Celem konkursu było pozyskanie ciekawych zdjęć pochodzących ze zbiorów prywatnych mieszkańców, przedstawiających miejsca i obiekty w Pleszewie i gminie Pleszew, które już nie istnieją. Termin nadsyłania zdjęć upłynął 13 maja.

Komisja konkursowa (w składzie: dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie – Adam Staszak oraz pracownicy merytoryczni Muzeum Regionalnego – Witold Hajdasz, Iwona Wieruszewska, Katarzyna Rutkowska) zdecydowała, że zdobywcą głównej nagrody (tabletu) jest pan ANDRZEJ PRINKE z Poznania. Nagrodzone zdjęcie, które prezentujemy poniżej, zostało zrobione z dzisiejszej “willi Jana” przy ul. Kochanowskiego i przedstawia ogród jej właściciela Ignacego Piątkowskiego – budowniczego miejskiego. Ojciec Ignacego – Józef Piątkowski był nauczycielem i został opisany przez ks. Kazimierza Niesiołowskiego w “Szkicach i sylwetkach z przeszłości Pleszewa”. W tle zdjęcia widoczne są zabudowania majątku rodziny Jouanne’ów na Maliniu.

Zgodnie z zapowiedzią z najciekawszych zdjęć konkursowych powstanie wystawa, która zostanie zaprezentowana w czerwcu br. na pleszewskim Rynku, a także na naszej stronie internetowej (w formie wystawy wirtualnej).

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Pozostali uczestnicy otrzymają od nas upominki.

 

 

 

Top