Grupa uczestników podczas poczęstunku w muzeum

Senioralne półkolonie

W ramach spotkania zorganizowaliśmy dla półkolonistów historyczny spacer po Pleszewie, a Dyrektor Muzeum Regionalnego Adam Staszak zabrał wszystkich w niezwykłą podróż, opowiadając o ciekawych postaciach i miejscach.

W środę, 13 lipca 2022 r. w murach Muzeum gościliśmy seniorów, którzy uczestniczyli w półkoloniach senioralnych, które organizuje Miasto i Gmina Pleszew, a realizuje Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie i Fundacja Animacja.

W ramach spotkania zorganizowaliśmy dla półkolonistów historyczny spacer po Pleszewie, a Dyrektor Muzeum Regionalnego Adam Staszak zabrał wszystkich w niezwykłą podróż, opowiadając o ciekawych postaciach i miejscach, które znalazły się na trasie spaceru. A wiodła ona od dworca kolejowego Pleszew-Miasto, przez ul. Ogrodową, park miejski i ulicę Poznańską, aż do siedziby Muzeum Regionalnego. A wszystko pod czułą opieką wolontariuszy z pleszewskiego Centrum Wolontariatu.

Kolejny dzień zaplanowano w Bibliotece Publicznej MiG Pleszew oraz w Zajezdni Kultury, a piątkowy finał odbędzie się w obiektach Spółki Sport Pleszew.

Galeria wydarzenia