Grafika przedstawia logotyp muzeum - litery M oraz R z podpisem

Konkurs na szopkę

Ogłaszamy I Pleszewski Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych!

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej w dowolnej technice. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, średnich, instytucji, stowarzyszeń, organizacji oraz mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew.

Szopki należy dostarczyć do Muzeum Regionalnego w Pleszewie do dnia 18 listopada 2022 roku. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Muzeum Regionalnego w Pleszewie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 09.12.2022 roku (piątek) o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Pleszewie podczas uroczystego otwarcia I Pleszewskiej Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych.

Komisja Konkursowa oceni szopki w trzech kategoriach wiekowych:

• uczniowie szkół podstawowych – prace indywidualne;
  • uczniowie szkół średnich – prace indywidualne
  • pozostali – w tym organizacje, stowarzyszenia, grupy itp.

Zostaną przyznane następujące nagrody:

1. Nagroda Główna: Grand Prix – zwycięska szopka ze wszystkich zakwalifikowanych szopek bez względu na kategorię (tablet renomowanego producenta).
  2. Trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach (zegarek typu smartwatch).

Szopki zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane na I Pleszewskiej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych.