Na zdjęciu szopka świąteczna

Wyniki konkursu szopek

W dniu 30 listopada 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Dyrektora Muzeum Regionalnego w Pleszewie w celu oceny prac zgłoszonych do I Pleszewskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Komisja konkursowa obradowała w składzie:

1. Witold Hajdasz – przewodniczący
  2. dr Immaculata Krystyna Kowalska – członek
  3. Maria Czyżak – członek

Komisja dokonała oceny wszystkich prac pod względem plastycznym i zgodności z tematyką konkursu, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie konkursu.

Do konkursu zgłoszonych zostało:

Kategoria I – 41 prac

Kategoria II – 0 prac

Kategoria III – 18 prac

Po ocenie 59 zgłoszonych prac plastycznych Jury przyznało następujące nagrody, zgodnie z regulaminem:

NAGRODA GRAND PRIX: AGNIESZKA DERWICH, ADAM DERWICH (tablet Apple iPad)

Kategoria I

2 równorzędne nagrody główne: IGOR KĄKOL; MAJA SZYMCZAK (zegarek typu smartwatch)

Kategoria III

Nagroda główna: MONIKA, MATEUSZ, LENA WASIEWICZ I DZIADEK GRZESIU (zegarek typu smartwatch)

Jury przyznało także 5 wyróżnień, które otrzymują:

1. MARTYNA, KACPER, MARCIN CZERWIŃSCY