Na zdjęciu stare zegary

Kolekcjonerstwo. Walenty Jezierski

W czwartek, 17 lutego 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie otwarta została wystawa pt. „Pasje pleszewian: kolekcjonerstwo. Walenty Jezierski”. Jak podkreślał podczas otwarcia Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie, jest to czwarta wystawa w pleszewskim muzeum z cyklu „Pasje pleszewian”. Wcześniej prezentowane było jeździectwo, następnie wodniactwo, a także łowiectwo.

Na wystawie pokazane zostały bogate zbiory pleszewianina Walentego Jezierskiego, który od 30 lat zbiera przeróżne przedmioty dotyczące Pleszewa, ale nie tylko. Kolekcja była już prezentowana na pleszewskich spotkaniach kolekcjonerskich, a teraz doczekała się indywidualnej wystawy w Muzeum. Na wystawie zobaczyć można żelazka, kubki, młynki do kawy, lampy, szkło kolorowe, ale także dokumenty z rodzinnego archiwum kolekcjonera.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

Pasje pleszewian: kolekcjonerstwo. Walenty Jezierski. Wystawa

luty – kwiecień 2022