Posiedzenie Rady Muzeum

W czwartek, 14 grudnia 2023 r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Muzeum Regionalnego w Pleszewie w kadencji 2021-2025. W zebraniu uczestniczyli: prof. UAM dr hab. Andrzej Gulczyński (przewodniczący Rady), siostra dr Immaculata Krystyna Kowalska, dr Marek Jaeger, dr Grzegorz Szczurek i dr Maciej Kowalczyk.

Rada zapoznała się ze sprawozdaniami Dyrektora Muzeum za rok 2022 i 2023 oraz wysłuchała o planach działalności Muzeum na rok 2024, aby następnie wyrazić swoją opinię w tej sprawie.

Zgodnie z ustawą o muzeach, Rada Muzeum jest organem nadzorującym i oceniającym działalność Muzeum, a jej kadencja trwa 4 lata. W Radzie zasiadają osoby będące przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń ściśle współpracujących i wspierających działalność Muzeum. Każda z osób legitymuje się bogatym dorobkiem zawodowym i naukowym oraz doświadczeniem, które pozwolają ubogacić i uatrakcyjnić wzajemną współpracę.