Zdjęcie przedstawia otwarte egzemplarze rocznika

Promocja Rocznika Pleszewskiego 2021

W piątek, 25 lutego 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyła się promocja Rocznika Pleszewskiego 2021. Wydawnictwo ukazuje się w Pleszewie od 20 lat, a w tym roku wyszedł już jego 22. numer!

Nad Rocznikiem pracował zespół redakcyjny w składzie: Anna Bogacz, Witold Hajdasz, Zuzanna Musielak-Rybak, Katarzyna Rutkowska i Adam Staszak.

W Roczniku jak zwykle znaleźć można kalendarium, działy: Miasto i gmina w liczbach, Odznaczeni i wyróżnieni oraz najbardziej obszerny – Artykuły. W tym roku główną część Rocznika zajmuje 10 artykułów, których autorami są: Dominik Wabiński, Zdzisława Flisińska, Monika Matyjaszczyk, Maciej Kowalczyk, Andrzej Szymański, ks. Michał Sołomieniuk, Janusz Lewandowski, Jerzy Brodnicki, Stanisław Szurek i Grzegorz Spychaj. Podczas promocji podziękowania złożył im Zastępca Burmistrza MiG Pleszew Andrzej Jędruszek.

Promocję zakończył wykład dra hab. Artura Jazdona pt. „Nad spiż trwalsze czyli o wielkopolskich wydawnictwach i wydawcach w czasach pruskiego zaboru”.

Rocznik Pleszewski 2021 można nabyć w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w cenie 20 złotych. Zapraszamy!