Zdjęcie przedstawia grupę dzieci oraz instruktorów podczas warsztatów

Warsztaty z mamutem

W ramach wakacyjnej oferty dla dzieci, w poniedziałek, 4 lipca 2022 r. odbyły się w Muzeum Regionalnym w Pleszewie warsztaty plastyczne pt. „Paleontologia”.

Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy ze szkołą artystyczną CalisiaART.

W ramach warsztatów dzieci zostały zapoznane z tematyką paleontologiczną oraz z techniką pozyskiwania materiałów poznawczych do badań nad prehistorycznymi zwierzętami.

Dodatkowym bonusem dla uczestników zajęć była możliwość obejrzenia oryginalnych kości mamuta włochatego (żuchwy z dwoma zębami) i czaszki nosorożca włochatego, których szczątki zostały odnalezione w okolicach Pyzdr i wraz z innymi eksponatami trafiły na naszą wystawę o puszczy pyzdrskiej. W dalszej części warsztatu każdy uczestnik zajęć pomalował gipsową formę prezentującą czaszkę tyranozaura i inne skamieliny zgodnie z własną wizją, jak takie zwierzę mogło wyglądać.

Efekty – więcej niż zadowalające!

Galeria wydarzenia

Film Facebook Watch