Zalążkiem pierwszego pleszewskiego muzeum stały się zbiory etnograficzne i historyczne.

Miesiąc: grudzień 2022
Historia Brunona Nikoleiziga
Opowieść z historii okupacyjnego Pleszewa dotycząca ostatniej akcji pleszewskiej Armii Krajowej w dniu 21 stycznia 1945 r. i postaci kpt. Brunona Nikoleiziga ps. Adam, który był dowódcą pleszewskiego oddziału AK.
Z pradziejów Pleszewa i okolic (wystawa stała)
W Muzeum Regionalnym w Pleszewie można oglądać stałą wystawę archeologiczną pt. „Z pradziejów Pleszewa i okolic” obrazująca rodowód Pleszewa i dzieje najstarszego osadnictwa na terenie jego okolic.
Broszura powstańcza
Z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego wydaliśmy w tym roku broszurę z wykazem zachowanych grobów Powstańców Wielkopolskich na pleszewskich cmentarzach parafialnych, a więc na cmentarzu parafialnym przy ul. Kaliskiej oraz na cmentarzu parafialnym św. Floriana przy ul. Poznańskiej. Dzięki…
Nowy pleszewski kalendarz
Rok 2023 będzie dla Pleszewa rokiem szczególnym. Miasto będzie obchodzić jubileusz 740-lecia.W nowym kalendarzu przestawiamy 12 najważniejszych wydarzeń z historii naszego miasta.
Mickiewicz w Wielkopolsce
W środę, 14 grudnia 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbył się kolejny wykład w ramach cyklu „Dziedzictwo Wielkopolski” realizowanego przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Prelegentką tym razem była dr hab. Zofia Dambek-Giallelis, która związana jest z Pracownią Kalendarza…
Wystawa Szopek Świątecznych
W piątek, 9 grudnia 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyło się rozstrzygnięcie I Pleszewskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych i uroczyste otwarcie I Pleszewskiej Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych.
Wyniki konkursu szopek
W dniu 30 listopada 2022 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Dyrektora Muzeum Regionalnego w Pleszewie w celu oceny prac zgłoszonych do I Pleszewskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.