Ferie w Muzeum

Tegoroczne „Ferie w Muzeum” miały dwie odsłony:

W czwartek, 15 lutego 2024 r. odbyły się zajęcia artystyczne „Piankoryt”. Pod tą nazwą kryje się jedna z technik graficznych, którą możemy wykonać wykorzystując stosunkowo proste materiały. Za pomocą drewnianych patyczków uczestniczki narysowały w piance swój obrazek, przenosząc wybrany wzór z wydruku. Tak przygotowaną „matrycę” zamalowały farbą plakatową w wybranym kolorze i następnie szybkim ruchem przyłożyły do niej kartkę papieru. Następnie odrywały pracę od matrycy i w ten sposób powstały piękne, kolorowe prace. Zajęcia przeprowadził pan Piotr Jankowski z kaliskiego Centrum Twórczego Rozwoju CalisiaART.

W środę, 21 lutego 2024 r. natomiast odbyły się warsztaty ceramiczne. Uczestnicy zajęć, po uprzednim przygotowaniu gliny zgodnie ze sztuką garncarską, przystąpili do wykonywania zajączków wielkanocnych. Wykonane dziś prace zostaną wypalone i poszkliwione na następnym spotkaniu w ramach warsztatów ceramicznych. Zajęcia przeprowadził kustosz Witold Hajdasz.