Walne Zebranie Pleszewskiego Towarzystwa Kulturalnego

W dniu 15 listopada 2023 r. w Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Pleszewskiego Towarzystwa Kulturalnego.

W programie znalazło się sprawozdanie z działalności Towarzystwa za kończącą się kadencję obejmującą lata 2019-2023, udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz wybór członków nowego Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego PTK na lata 2023-2027.

Po wysłuchaniu sprawozdania za mijającą kadencję, które wygłosił Wiceprezes PTK Adam Staszak, odbyło się głosowanie, w którym jednogłośnie udzielono absolutorium ustepującemu Zarządowi.

Następnie odbyły się wybory nowych członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego PTK. Skład Zarządu przestawia się następująco:

1. ks. Brylak Dariusz
  2. Grzesiński Maciej
  3. Jaroszewski Łukasz
  4. Lewandowski Janusz
  5. Marciniak Przemysław
  6. Matyjaszczyk Jerzy
  7. Nawrocki Waldemar
  8. Rutkowska Agnieszka
  9. Rutkowska Katarzyna
  10. Staszak Adam
  11. Vogt-Wawrzyniak Paulina
  12. Wabiński Dominik
  13. Waliszewski Janusz
  14. Wawroska Izabella

W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Witold Hajdasz, Danuta Kołodziejczak i Ludwik Trzęsicki, zaś Sąd Koleżeński tworzą: Danuta Basińska-Szabelwska, Marek Matyjaszczyk i Maria Rutkowska.

Podczas zebrania Zarządu PTK zostało wyłonione Prezydium Zarządu w składzie:

Prezes – Adam Staszak

Wiceprezes – Przemysław Marciniak