Historia pleszewskiego sportu w fotografii

Zespół redakcyjny: Witold Hajdasz, Katarzyna Rutkowska, Adam Staszak, Iwona
Wieruszewska
Format: 295 x 210 mm
Ilustracje: barwne i czarno – białe
Liczba stron: 100 s.
Wydawca: Muzeum Regionalne w Pleszewie
Rok wydania: 2017

Okładka książki

Album jest swoistą podróżą w czasie, ukazującą pleszewski sport w XX stuleciu. To zbiór fotografii pozyskanych w trakcie prac nad wystawą pt. „Sport pleszewski”, która została otwarta 22 września 2016 r. i można ją było oglądać w Muzeum Regionalnym do grudnia tegoż roku.

Wydawnictwo jest zilustrowaniem ludzi i dyscyplin sportowych, które uprawiali pleszewianie. Dzięki przychylności wielu sportowców, trenerów, działaczy oraz osób prywatnych udało się zgromadzić fotografie z różnych dziedzin sportu takich jak piłka nożna, koszykówka, tenis, siatkówka, boks i wiele innych. Oprócz fotografii znajdziemy w tej książce także krótkie opisy każdej z dyscyplin, nierzadko opracowane przez osoby bezpośrednio z nimi związane i odkrywające nieznane do dziś fakty czy wydarzenia.